Labākās bezmaksas Microsoft Office alternatīvas 2019 gadā!, Mārtiņš Doniņš
Foto: flickr.com/photos/borkia_photos/

Šķiet šī ir viens no aktuālākajiem jautājumiem vēl ar vien (šī raksta 1. versija tika rakstīta 2014 gadā). Droši vien lielākā daļa ir saskārušies ar to, ka ir nepieciešams rakstīt kādu dokumentu. Vai arī vienkārši vajag atvērt un izlasīt failu ko ir atsūtījis draugs.

Microsoft Office – ir laba programma – nenoliedzami, bet ko tad, ja negribas tērēt līdzekļus šīs programmas iegādei vai vienkārši nav šādas naudas? (Vai varbūt kaitina paziņojumi no Microsoft, ja izmantojat bezmaksas versiju)

Lūk aplūkošu pāris alternatīvas ko izmantoju pats un iesaku citiem tā pat apskatīšu arī citas pieejamās programmas ko var izmantot pilnīgi par brīvu.

Šeit visas programmas ir vai nu Open Source (Bezmaksas) vai arī online lietojamās programmas kuras arī ir iespējams lietot bez obligāta maksājuma.

Sākšu ar to, ka šeit būs neliels kopsavilkums apkopojums tam par ko zemāk rakstīšu! 🙂

Programmas nosaukumsMājaslapaLejuplādeVai izmantoju pats
Libre Officelibreoffice.org libreoffice.org/download/
Open Officeopenoffice.org/lv/openoffice.org/lv/about-downloads.htmlVairs nē
Google Docdrive.google.comOnline režīma programma*
FreeOfficefreeoffice.comfreeoffice.com/en/download
Zoho Docszoho.comOnline režīma programma*
(Reģistrē bezmaksas kontu)
Reizēm

* Google doc ir papildinājums Google Drive, kas automātiski lejuplādē tur izveidotos dokumentus datorā, kaut kas līdzīgs Dropbox
UPDATE: Šāda iespēja ir arī Zogo Doc.

Labi un tagad aiziet nedaudz detalizētāks apkopojums par programmām.

Libre Office

  • Programma ko pats izmantoju! (Iesaku, ja nevēlas izmantot Googli)

Mājaslapa: https://www.libreoffice.org/

Lejuplādē: https://www.libreoffice.org/download/

Salīdzinoši ērta, vienkārša un ar visām iespējām, kas nepieciešamas ērtai dokumentu veidošanai. Pats galvenais iemesls kāpēc šo programmu nemainītu pret Microsoft office ir tas, ka ar viņu var ļoti ātri un ērti izveidot PDF dokumentus.

Kas vēl – Šī programma ir pieejama arī Latviešu valodā. Uzliekot attiecīgos uzstādījumus ir iespējams ka viss programmas interfeiss ir latviski – līdz ar to atsevišķos gadījumos ļoti atvieglo programmas lietošanu.

Kas tad ir šai programmai vēderā?

Labākās bezmaksas Microsoft Office alternatīvas 2019 gadā!, Mārtiņš Doniņš

1. Teksta dokuments (Text Document) – Tas ir citiem ierastais MS Office Word – vienkāršs un ērts teksta redaktors.

2. Izklājlapa (Spreadsheet) – Tas ir citiem ierastais MS Office Exel – Tabulas, formulas un viss, lai veidotu skaitļiem bagātu vidi.

3. Prezentācija (Presentation) – Tas ir citiem ierastais MS Office PowerPoint – Vienkāršas, bet elegantas prezentācijas.

4. Zīmējums (Drawing) – Ar šo var veidot grafiskos zīmējumus – pats neesmu izmantojis tāpēc nemācēšu detalizētāk paskaidrot. 🙂

5. Datubāze (Database) – Tas ir citiem ierastais MS Office Access – Sistēma, programma ar ko var veidot datubāzes un vienkāršas programmas.

6. Formula (Formula) –  Programma matemātisko vienādojumu un formulu skaistai pierakstīšanai – reizēm ļoti noderīgi.

Open Office

(Esmu kādreiz lietojis – pārgāju uz Libre Office)

Mājaslapa: http://www.openoffice.org/lv/

Lejuplādē: http://www.openoffice.org/lv/about-downloads.html

Principā ne ar ko neatšķiras no Libre Office, ja nu vienīgi pats kad kādreiz lietoju šķita, ka šī programma ir nedaudz nestabila. (Bieži uzkārās) Iespējams pie vainas bija pats dators ar kuru strādāju, iespējams citi iemesli. Lai vai kā – tas ir gaumes jautājums. Arī šo programmu var izmantot kā MS Office alternatīvu. Tomēr ne mājaslapa ne citas lietas īpaši nav uzrunājušas atgriezties pie šī risinājuma arī 2019 gadā.

Google Doc

  • Programma ko pats izmantoju visvairāk – online!

Mājaslapa: https://drive.google.com/

Lejuplādē: Šī programma ir lietojama caur internetu online režīmā.

Principā ļoti dinamiska un ērta programma. Ja to tā var saukt. Pozitīvais un patīkamais ir tas, ka veidojot dokumentus šeit tie nav piesaistīti datoram – atkrīt datu pazaudēšanas risks. Papildus vēl noteikti jāpiemin lieliskā iespēja – koplietot dokumentus ar citiem. Šī ir arī tā funkcija kādēļ google doc pats izmantoju ļoti aktīvi. Jo projektos un darbos ko daru bieži vajag koplietot dokumentu un šis ir ideāls variants, jo ļauj vienlaicīgi ar dokumentu strādāt daudziem cilvēkiem.

Otrs lielais iemesls – Iespēja taisīt veidlapas! (Aptaujas)

Šeit arī lietošanas interfeis ir Latviešu valodā. Tiesa lai varētu lietot – Tev ir obligāti jābūt Google kontam.

Programmu skaidrojums principā tāds pats kā iepriekš (Plašāk lasi zem Libre office apraksta)

Labākās bezmaksas Microsoft Office alternatīvas 2019 gadā!, Mārtiņš Doniņš

Dokuments – Tas ir citiem ierastais MS Office Word

Prezentācija – Tas ir citiem ierastais MS Office PowerPoint

Izklājlapa – Tas ir citiem ierastais MS Office Exel

Veidlapas – Lūk tas ir kaut kas labs 🙂 ir iespēja pašam veidot savas aptaujas/veidlapas un kad kāds to aizpilda dati automātiski tiek ievietoti izklājlapā. Bieži izmantoju šo funkciju dažādu aptauju veikšanā un viedokļu uzzināšanā – tiešām ērti un galvenais par brīvu 🙂

Zīmējums  – Cik vienreiz pamēģināju – kaut kas līdzīgs Paintam Online režīmā, bet nedaudz advancētāks.

UPDATE: 2019 gadā vizuālā izvēlne ir mainījusies, tomēr šo bildi atstāju, jo tā ir pārskatāmāka. Zem google doc. var veidot arī kartes/maršrutus ceļojuma objektus. Papildus ļoti noderīga lieta – var lejuplādēt telefonā/planšetē aplikāciju (ja ir Android) un atvērt un rediģēt failus ne tikai datorā, bet arī telefonā.

Visā visumā šis arī ir viens no risinājumiem ko iesaku – īpaši ērti, ja Tev ir planšete – vari veidot un lasīt dokumentus gan datora gan planšetē un nav jādomā un jāuztraucās par to vai jaunāko versiju esi lejuplādējis – tas viss notiek automātiski.

Un šeit vēl tā īsi uzrakstīšu citas programmas – iespējams ka vēlēsies izmēģināt 🙂 Pats neesmu izmēģinājis!

Ja Tu zini vēl kādu programmu – vai Tev ir papildus informācija – raksti man uz e-pastu, draugiem.lv vai vienkārši atstāj info komentāros! 🙂

FreeOffice

Mājaslapa: https://www.freeoffice.com/

Lejuplādē: https://www.freeoffice.com/en/download

Zoho Docs

(Kaut kas līdzīgs Google Doc. tā pat var pievienot e-pastus un citas papildus iespējas, noderīgi, ja esi advancēts un nav bail apgūt daudz ko jaunu)

Mājaslapa: https://www.zoho.com/

(Reģistrē bezmaksas kontu)

%d bloggers like this: