1… 2… 3… un gatavs! Iegūsti savu mājas lapu!, Mārtiņš Doniņš

Pieņemsim, ka Tev ir savs bizness. Tātad noteikti vēlies, lai par to uzzina pēc iespējas vairāk cilvēku, lai Tavs bizness augtu arvien lielāks un stabilāks! Ir virkne pieņēmumu, kuru dēļ daudzi atliek savas lapas izveidi. Tāpēc vispirms iziesim cauri populārākajiem pieņēmumiem, kas daudzus mudina atlikt savas lapas izveidi. Nobeigumā paskatīsimies, kādi ir ieguvumi, ja Tev ir sava lapa, un arī uz to, kā vari iegūt (lasīt – pelnīt) vairāk.

Pats svarīgākais – savas lapas iegūšana tiešām ir ļoti vienkārša – izmantojot šo īpašo piedāvājumu Tu vari iegūt savu mājaslapu ar dažiem vienkāršiem soļiem.
1. Piesakies.
2. Izvēlies kāda mājaslapa Tev ir vajadzīga.
3. Atbildi uz jautājumiem (Sagatavo saturu savai lapai)
un iegūsti savu mājaslapu!

Tomēr visu pēc kārtas. Iespējams, vēl šaubies, tāpēc nedaudz vēlos lauzt populārākos mītus par mājaslapām.

  • Tas nav vajadzīgs manam biznesam. Savādi, bet ko tādu dzirdu diezgan bieži. Skarbā patiesība ir tāda, ka ko tādu varēja teikt pirms daudziem gadiem. Šobrīd – ja Tu neesi internetā, tad TEVIS NAV! – Diezgan skarbi. Varbūt, ja esi izveidojis veiksmīgu biznesu sociālajos tīklos, Tu daļēji vari ko tādu teikt. Bet ko tad, ja kaut kas notiek ar šo sociālo tīklu platformu? Piemēram, Draugiem.lv kādreiz bija ļoti populārs, bet tagad? Diemžēl auditorija, ko var sasniegt šajā tīklā, paliek arvien šaurāka… Tiem, kas veiksmīgi attīstīja biznesu Draugiem.lv, nācās pārcelties uz Facebook un iemācīties Facebook spēles noteikumus. Ja uzņēmumam ir mājaslapa, tad vari viegli būt vairākos sociālajos tīklos + Tevi varēs atrast Google… padomā – Uzraksti: m.me/donins.lv, un pateikšu, kāda veida lapa būs labākā Tavam biznesam
  • Mājaslapa ir kas tāds, kas vajadzīgs tikai lielajiem uzņēmumiem. Šis arī būs kas tāds, kas kādreiz bija aktuāls. Bet šobrīd pat iesaku pirms uzņēmuma nosaukuma izvēles pie reizes pārbaudīt, vai tam atbilstošais domēna vārds ir pieejams. Lai nesanāk tā, ka Tev ir ideāls uzņēmuma nosaukums, bet mājaslapas izstrādes fāzē secini – kāds cits uzņēmums jau ir ieguvis Tev vajadzīgo domēna vārdu. Protams, daļā situāciju to var atrisināt. Tomēr, lai no papildus problēmām izvairītos, mājaslapa ir vajadzīga pat uzņēmumam, kas par tās aktīvu izmantošanu vēl tikai domā. Ja esi jebkāda veida mākslinieks, arī Tev mājaslapa būs noderīga, jo varēsi daudz plašāk parādīt savu jaunradi saviem atbalstītājiem (iespējams pat izveidot mazu interneta veikalu).
  • Lapas izveide ir sarežģīta. Jā, ir nianses, par kurām ir vēlams zināt. Tieši tāpēc tehnisko pusi lapas izstrādē uzņemšos uz saviem pleciem, un Tev atliks sagatavot tikai lapas saturu.
  • Lapas izstrāde ir dārga – Jā, ja lapu izstrādā no 0, tās izmaksas ir lielas. Standarta atvērtā koda (WordPress) risinājumi būs lētāki, bet tāpat no dažiem simtiem eiro nāksies šķirties. Tomēr, ja Tavs budžets ir ierobežots, vari izvēlēties mājaslapas abonementu – iegūsti savu lapu, maksājot ikmēneša maksājumus, kuros iekļauta arī lapas izstrāde.
  • Lapas uzturēšana ir sarežģīta. Piekrītu, lapas uzturēšanas gaitā var nākties saskariet ar dažādiem izaicinājumiem. Tomēr arī pa šo Tev nebūs jādomā, ja izvēlēsies mājaslapas abonementu – lapas uzturēšana un tehniskais atbalsts tad būs uz maniem pleciem.
  • Satura pievienošana ir sarežģīta. Iespējams, pirmā reize būs biedējoša (kā tas notiek ar visām pirmajām reizēm). Tomēr patiesība ir tāda – satura pievienošana ir ļoti vienkārša. Tikpat viegla kā satura publicēšana sociālajos tīklos. Apmācīšu Tevi satura ierakstu publicēšanā, ieplānošanā (lai vari koncentrēties uz to, ko dari) un vēl došu virkni ieteikumu, kā pareizāk izveidot veiksmīgu saturu sociālajos tīklos.

Ar mītiem esam tikuši galā… Kāds varētu būt ieguvumi no visa šī? Daļu ieguvumu apskatījām, jau ejot cauri mītiem. Šeit pieminēšu tos ieguvumus, kas nāk klāt papildus iepriekš pieminētajam.

  • Kontrolē saturu, ko publicē. Tu vari izvēlies, kādu informāciju vēlies parādīt vēl savā lapā (kā tas nav sociālajos tīklos, kur uzmanību novērš ieteiktās lapas, citu posti un konkurentu reklāmas)
  • Pelni papildus ar savu lapu. Tev ir lieliska iespēja gūt papildus ienākumus, darot to, kas Tev patīk. Ja esi mākslinieks, vari izvietot Google reklāmas vai cita veida reklāmas laukumus un pelnīt naudu ar reklāmām. Tāpat vari izveidot mini interneta veikalu un pārdod preces un pakalpojumus pa taisno klientiem. Vai varbūt tie ir fanu atribūti. Iespēju ir ļoti daudz, un šajā jautājumā labprāt palīdzēšu.
  • Uzturi saikni ar saviem atbalstītājiem. Varēsi izmantot dažādus mārketinga rīkus un nodrošināt to, ka Tavi atbalstītāji neaizmirst par Tevi. Vēl vairāk – vari dod viņiem arī dažādus īpašos bonusus, lai palielinātu viņu lojalitāti un lai viņi pamazām kļūst par Taviem zīmola vēstnešiem.
  • Iepazīsti savus atbalstītājus/ klientus – Soli pa solim izproti, kas interesē Tavu auditoriju. Saproti, kādas vecuma grupas ir visaktīvākās. Tas vēlāk ļaus Tev izveidot efektīvu reklāmu.

Nobeigumā varu pateikt – ikviens, kam ir sava lapa, ir ieguvējs. Ja vēl lapa tiek pārdomāti apvienota ar sociālajiem tīkliem, iegūstam spēcīgu sagatavi uzņēmumam, lai soli pa solim iekarotu digitālos pasaules plašumus.

Cik izmaksā lapas izveide?

Pie šī jautājuma jau pieskārāmies, un teikšu tā… Lapas izstrādes izmaksas ir atkarīgas no tā, kādu risinājumu izvēlēsies.

Ja vēlies, lai visu lapas izstrādi veicu Tavā vietā (dizaina konfigurēšana, satura publicēšana un vēl virkne tehnisko sīkuma), būs jārēķinās sākot no 250€ + papildus izdevumi, ja tādi būs nepieciešami (maksas dizains, papildus risinājumi un lapas izvietošana (no 5€/mēnesī))

Ja vēlies, lai izmaksas nebūtu tik lielas – vari izvēlēties lapas abonementu – atšķirībā no citiem piedāvājumiem, kas ir pieejami tirgū, šeit Tev ir 100% kontrole pār Tavu kodu. Vari lapā ievietot jebkādu kodu, kamēr tas nav kaut kas aizliegts. Papildus visam minētajam saņemsi tehnisko atbalstu un palīdzību, kad vien tā būs nepieciešama. Un, protams, apmācība. Šāds risinājums izmaksā, sākot no 10€/mēnesī + 10€ vienreizējs lapas uzstādīšanas maksājums

Ja esi gatavs darīt visu pats,vari izvēlēties tikai lapas izvietošanu, kas Tev izmaksās sākot no 4€/mēnesī. Papildus, ja vēlēsies, varēsi izvēlēties lapas uzstādīšanas pakalpojumu + 25€. Tomēr rēķinies, ka šajā gadījumā saņemsi vien vispārīgu tehnisko atbalstu, un, ja vajadzēs kaut ko konfigurēt un uzstādīt tālākās lapas dzīves laikā, tas būs papildus pakalpojums.

Viss izklausās un patiesībā arī ir tik vienkārši.