Starp viltus ziņu bumu, boikotiem un politiku Latviju izskatās ir skāris PĪKSTINĀTĀJU uzbrukums. Šobrīd izskatās, ka telefona krāpnieki aktīvi uzdarbojas.

Kas tas ir?

Pavisam vienkārši uz Jūsu telefona nr. uzpīkstina nepazīstams telefona numurs. (Parasti no kaut kādām mistiskām pasaules valstīm, bet ieteiktu nezaudēt modrību, jo var gadīties ka ir arī vietējie nr.) Pīkstiena ilgums – sekunde. Reāli – pacelt nevar pat gribot.

BET ATZVANOT…. oi… scenāriji var būt dažādi.
1. Maksāsiet dārgi, jo var izrādīties, ka numurs uz kuru zvanāt ir paaugstinātās maksas.

2. Kas ir vēl trakāk par iztērēto naudu -> Jūs iekļūstat PĪKSTINĀTĀJU sarakstos kā reāls kontakts. Tālākais scenārijs – skarbs. Sākot no tā, ka Jums kā reālam kontaktam var tik sākts masveidā pīkstināts, tā pat varat saņemt arī reklāmas zvanus – principā – viss iespējamais, lai Jūsu dzīve pārvēstos murgā un rezultātā nekas cits neatliks kā mainīt telefona nr.

Ko varat darīt lietas labā?

1.Neceliet! NECELIET! N-E-C-E-L-I-E-T! svešus numurus īpaši no valstīm ko nezināt. Ja domājat – mazums radinieks – viņš pārzvanīs, ja domājat biznesa partneris – nu ok, padomājiet vai tajā valstī Jums ir bizness.

2. Ja uzpīkstināja – informējiet Telefona operatoru – Iespējams viņi jau zina par šo numuru, bet iespējams nē, dodiet info, lai bloķē. Varbūt kādu lētticīgu pensionāru pasargāsiet.

3. Informējiet omes, opjus, mammas un tētus kā arī bērnus par to, lai uzmanās un neatzvana šiem numuriem.

Kādi numuru šobrīd ir piefiksēti.

+676 899 2412 (Pīkstināja 24.07.2018)
+676 848 9004 (Pīkstināja 23.07.2018)

Arī Tev pīkstināja, raksti telefona nr. komentārā, lai citi redz kur jābūt piesardzīgam!

Esiet uzmanīgi šajā digitālajā laikmetā!