Sabiedrībā bieži izvēršanas asas diskusijas par valodas lietojumu. Ka krievalodīgie nerunā latviski vai kas tamlīdzīgs.

Lūk man bija tā laime iegūt audio ierakstu ar kādas daudzīvokļu mājas īpašnieku kopsapulci Ventspilī.

Kas mani patīkami pārsteidza – kievalodīgie neiebilda, ka tiks runāts latviešu valodā. Saprotams – vajadzības gadījuma būtu vajadzīga palīdzība.

Tik tālu izlausās viss ok – kāpēc ko vispār rakstu?

Klausieties audio failu pievienoto!

Tātad sākumā vienojas, ka sapulce notiks latviešu valodā – tiesa fakts – sapulces laikā valoda tiek vairākas reizes mainīta un patiesībā puse sapulce notiek krievu valodā. Nozīmīgi – ka neviens nepajautāja vai visi saprot krieviski! (Tas laikam pašsaprotami, bet es zinu daudzus cilvēkus, kas tiešām krievu nesaprot) Un ja būtu izdomājuši, ka runās krieviski – vai latviski runājošie nevarētu apgriezties un aiziet?

Pats amizantākais – ka pati lielā runātāja, lai gan labi runāja krieviski – dažus vārdus brīžos kad runāja krievu valodā teica latviski – tātad – priekš kam tāda māžošanās?

Krievalodīgie cilvēki, kas bija ieradušies teica, ka sapratīs – kāpēc tad viņiem netika atļauts pilnveidot savas valodas prasmes?!

Kāpēc atkal jau – MĒS paši nestrādājam, lai ikviens ērti var iekļauties sabiedrībā!

Runājot ar vairākiem krievalodīgajiem bieži vien nonāku pie secinājuma, ka galvenā problēma ir nevis viņu nevēlēšanās mācīties, bet gan mūsu nevēlēšanās ļaut viņiem mācīties!

PADOMĀJIET!

Šoriez šeit nav vieta diskusijām par tiem indivīdiem, kas Latvijā nodzīvojuši 50 gadus un latviešu valodā ne vārdu nesaprot!